Esencja podróży (2/8)

(Essential: Quebec)

serial dokumentalny   b.o.
W skrócie:Przewodnik Danann Breathnach sprawdza, na ile Quebec był w stanie zachować swoją francuską kulturę wobec angielskiego sąsiedztwa. W tym odcinku odwiedzimy również Wyspę Orleańską.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ambicją twórców było zrobienie programu oddającego wszystko co najistotniejsze dla odwiedzanego miejsca, jego najważniejsze atrakcje, bogactwo kultury, historię i tajemnice. Reporterzy, m.in. Mike McClean, Sarah Cawood i Danny Robbins, wracają na trasy swoich ulubionych wypraw oraz odkrywają nowe właśnie po to, aby zmierzyć się z tym co stanowi ich największą wartość. Podróże z nową serią zaczną się od odwiedzenia Sztokholmu, Quebecku, Monachium, Las Vegas oraz Pragi. Relacje przewodników będą czasami zabawne, czasami kontrowersyjne, jednak widzowie zawsze znajdą w nich przenikliwą ocenę najbardziej znanych i liczących się miejsc światowej turystyki.

W tym odcinku

Na ile Quebec był w stanie zachować swoją własną francuską kulturę wobec angielskiego sąsiedztwa? To właśnie jedno z pytań, jakie zadał nasz przewodnik Danann Breathnach podczas pobytu we francuskiej stolicy w Ameryce Północnej. Razem z nim odwiedzimy również Wyspę Orleańską, gdzie poznamy tajniki produkcji lizaków z syropu klonowego, ocenimy rolę kościoła katolickiego w regionie, odkryjemy historię handlu futrami, a także zobaczymy pięciogwiazdkowy hotel, który jest jednocześnie muzeum.

Zobacz także