Errata do biografii: Wojciech Albiński

serial dokumentalny Polska 2007   od 12 lat
Reżyseria:Robert Kaczmarek
W skrócie:Film o Wojciechu Albińskim (ur.1935), polskim pisarzu zamieszkałym w RPA. Był jednym z założycieli dwutygodnika literackiego 'Współczesność'. W 1963 roku wyjechał z Polski.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Cykl filmów dokumentalnych, w których przedstawiane są nieznane dotąd fakty z życiorysów polskich pisarzy. Dotąd pewne wydarzenia były przemilczane bądź ukazywane w innym świetle z różnych względów - politycznych i obyczajowych. Celem autorów cyklu jest stworzenie pełnych portretów twórców. Żyjący literaci sami o sobie opowiadają, o tych, którzy już odeszli - świadkowie ich historii.

W tym odcinku

Film przedstawia sylwetkę Wojciecha Albińskiego. To urodzony w 1935 r. polski pisarz zamieszkały w RPA, laureat Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza. Był m.in. jednym z założycieli dwutygodnika literackiego "Współczesność", gdzie publikował pojedyncze wiersze i felietony. W 1963 wyjechał z Polski,.przez wiele lat mieszkał w Botswanie, w końcu osiadł w Republice Południowej Afryki. Kilka jego wierszy ukazało się w paryskiej "Kulturze".

Twórcy (pokaż wszystkich)