Dzwony wojny (2/4)

Dzwony wojny (2/4)

(The Passing Bells)

serial wojenny Wielka Brytania/Polska 2014   od 12 lat
Występują:Patrick Gibson, Jack Lowden, Sabrina Bartlett, Erika Karkuszewska
Reżyseria:Brendan Maher
W skrócie:Rok 1915. Tommy musi walczyć nie tylko z wrogiem, ale i z trującym gazem niefortunnie użytym przez Brytyjczyków. Na froncie wschodnim Michael wpada w zasadzkę. Dochodzi do walki wręcz z Rosjanami.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historia młodych mężczyzn, Thomasa (Patrick Gibson) i Michaela (Jack Lowden), którzy opuszczają rodzinne domy i zaciągają się do armii, by walczyć na frontach I wojny światowej. Wśród okropieństw wojny wchodzą oni w dorosłość i odnajdują miłość. Zdjęcia do serialu były kręcone w Polsce, m.in. w Twierdzy Modlin oraz w nadwiślańskich wsiach.

W tym odcinku

Rok 1915. Tommy musi walczyć nie tylko z wrogiem, ale i z trującym gazem niefortunnie użytym przez Brytyjczyków. Na froncie wschodnim Michael podczas patrolu wpada w zasadzkę. Dochodzi do walki wręcz z Rosjanami. Po potyczce dostaje kilka dni urlopu, ale nawet radość ze spotkania z ukochaną Katie nie pozwala mu zapomnieć koszmaru wojny. Tymczasem Tommy zostaje ranny i dochodzi do siebie w szpitalu polowym, gdzie zakochuje się w Polce, Joannie. Dziewczyna pracuje w jednej z mobilnych stacji rentgenowskich pomysłu Marii Curie - Skłodowskiej. Tommy ma kolejny powód, by przeżyć.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)