Dzika Kolumbia: Dzika Kolumbia: Raj na ziemi

Dzika Kolumbia: Dzika Kolumbia: Raj na ziemi

(Wild Colombia: Wild Colombia's Lost Eden)

FILM DOKUMENTALNY
W skrócie:Kolumbia to magiczny kraj pełen dzikich krajobrazów. Wybrzeże jest otoczone przez Morze Karaibskie oraz Ocean Spokojny. Ląd znaczą strzeliste szczyty Andów. Pejzaż nizin kształtują Amazonka i Orinoko.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Tytułowa "Dzika Kolumbia" budzi skojarzenia z egzotyką, "prawem dżungli" czy też ciągłym zagrożeniem. W rzeczywistości jest to drugi w pod względem zróżnicowania biologicznego kraj świata - mimo niewielkiego rozmiaru. Kolumbia jest domem 14% wszystkich gatunków, które zamieszkują Ziemię, przy czym tam spotkamy więcej ptaków i kręgowców, niż w jakimkolwiek innym miejscu. Wszystkie zwierzęta musiały przystosować się1) do wspólnej egzystencji na względnie małym terytorium. W ten sposób stworzyły jeden z najbardziej niesamowitych ekosystemów na naszej planecie.

Kolumbia to magiczny kraj pełen dzikich krajobrazów. Mokradła otaczają zielone lasy deszczowe, namorzyny pokrywają rozległe rozstępy, zaś białe szczyty wyłaniają się z zamglonych i spowitych gąszczem stoków. Wybrzeże Kolumbii jest otoczone przez Morze Karaibskie oraz Ocean Spokojny. Ląd znaczą strzeliste szczyty Andów. Pejzaż nizin kształtują dwie najpotężniejsze rzeki, czyli Amazonka i Orinoko. To rozległe królestwo kontrastów natury, gdzie mieszczą się jedne z ostatnich dziewiczych regionów puszczy na Ziemi. Znajdują w nich schronienie oszałamiające gatunku dzikiej flory i fauny.