Dziewczyna z Brestu

Dziewczyna z Brestu

6.0/10 6.6/10

(La fille de Brest)

DRAMAT OBYCZAJOWY Francja 2016   od 12 lat
Występują:Sidse Babett Knudsen, Benoît Magimel, Isabelle de Hertogh, Charlotte Laemmel
Reżyseria:Emmanuelle Bercot
W skrócie:Pulmonolożka Irene Frachon odkrywa zależność między niewyjaśnionymi zgonami pacjentów a lekiem o nazwie Mediator. Dąży do jego wycofania z rynku. Staje do nierównej walki z koncernem farmaceutycznym.
Na faktach. Pracująca w prowincjonalnym szpitalu lekarka Irene Franchon dostrzega fatalne skutki uboczne stosowania określonego leku na cukrzycę i podejmuje nierówną walkę o jego wycofanie.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
niedziela, 31 marca
za 6 dni
8:00 ale kino+ (z napisami)

Opis

Irene Frachon (Sidse Babett Knudsen) to pulmonolożka pracująca w jednym ze szpitali bretońskiego miasta Brest. Pewnego dnia lekarka odkrywa zależność między niewyjaśnionymi wcześniej zgonami pacjentów a lekiem o nazwie Mediator. Specyfik ten już od ponad trzydziestu lat powszechnie stosuje się w leczeniu cukrzycy. Kiedy uświadamia sobie, że preparat powinien zostać jak najszybciej wycofany z rynku, Irene staje do nierównej walki z koncernem farmaceutycznym. Oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o Francuzce, która w 2007 roku rozpoczęła batalię o zdrowie pacjentów. Film otrzymał dwie nominacje do Cezara - za najlepszy scenariusz oraz kreację Sidse Babett Knudsen, aktorki wyróżnionej już w przeszłości tą prestiżową nagrodą. Na ekranie partneruje jej m.in. zdobywca laureat Złotej Palmy Benoît Magimel, a za kamerą stanęła aktorka, reżyserka i scenarzystka Emmanuelle Bercot, której wcześniejsza produkcja kandydowała do Złotego Niedźwiedzia.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)