Dziesięć przykazań (13)

Dziesięć przykazań (13)

(Os Dez Mandamentos)

serial kostiumowy Brazylia 2015   od 12 lat
Występują:Camila Rodrigues, Giselle Itié, Guilherme Winter, Denise Del Vecchio
Reżyseria:Alexandre Avancini
W skrócie:Uri odbiera Bezalela matce i zabiera go do pałacu. Kobieta jest zrozpaczona, ale nie może protestować i powierza syna opiece Boga. Ramzes jest już zdrowy. Prosi Pasera, by nikomu o tym nie mówił.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Swobodna adaptacja historii biblijnej opowiadającej o losach Mojżesza (Guilherme Winter) i ludzi towarzyszących mu na drodze jego życia. Kołyska z maleńkim dzieckiem trafia w ręce księżniczki, która - poruszona widokiem sieroty - bierze ją pod swoją opiekę. Gest ten pozwala dziecku ujść z życiem przed nienawistnymi rozkazami faraona Setiego, który chce uśmiercić wszystkich nowo narodzonych chłopców. Dalsze losy tytułowego bohatera redefiniują pojęcie o historii dziesięciu przykazań. Losy osób żyjących u boku Mojżesza przeplatają się z walką o władzę, konfliktami rodzinnymi, zazdrością, nienawiścią i miłością.

W tym odcinku

Uri odbiera Bezalela matce i zabiera go do pałacu. Kobieta jest zrozpaczona, jednak nie może protestować i powierza syna opiece Boga. Ramzes jest już całkowicie zdrowy. Prosi jednak Pasera, by nikomu o tym nie mówił. Chce wzbudzić współczucie Nefertari i zdobyć jej serce. Jest ona pierwszą osobą, którą wzywa do siebie po przebudzeniu. Kiedy zostają sami, Ramzes wyznaje jej miłość. Bakenmut zabiera Joquebede do jaskini, w której urodził się jej syn. Kobieta przypomina sobie narodziny Mojżesza i twierdzi, że Bóg ochronił go przed śmiercią. Bakenmut szydzi z jej wiary. Przygotowuje się do wykonania na niej wyroku. Kiedy przymierza się do wykonania ciosu, Joquebede zaczyna się modlić. Nagle nadbiegają posłańcy z informacją, że odwołano wyrok. Kobieta jest wdzięczna swojemu Bogu. Wierzy, że to on powstrzymał Egipcjanina przed uderzeniem mieczem.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także