Dziesięć przykazań (10/176)

Dziesięć przykazań (10/176)

(Os Dez Mandamentos)

serial kostiumowy Brazylia 2015   od 12 lat
Występują:Camila Rodrigues, Giselle Itié, Guilherme Winter, Denise Del Vecchio
Reżyseria:Alexandre Avancini
W skrócie:Joquebede odwiedza syna w przebraniu. Henutmire zauważa jej obecność. Rozkazuje nigdy więcej nie szukać Mojżesza. Kobiecie udaje się jednak wzruszyć księżniczkę, gdy dziękuję za wychowanie syna.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Swobodna adaptacja historii biblijnej opowiadającej o losach Mojżesza (Guilherme Winter) i ludzi towarzyszących mu na drodze jego życia. Kołyska z maleńkim dzieckiem trafia w ręce księżniczki, która - poruszona widokiem sieroty - bierze ją pod swoją opiekę. Gest ten pozwala dziecku ujść z życiem przed nienawistnymi rozkazami faraona Setiego, który chce uśmiercić wszystkich nowo narodzonych chłopców. Dalsze losy tytułowego bohatera redefiniują pojęcie o historii dziesięciu przykazań. Losy osób żyjących u boku Mojżesza przeplatają się z walką o władzę, konfliktami rodzinnymi, zazdrością, nienawiścią i miłością.

W tym odcinku

Joquebede dowiaduje się o rozkazie faraona i odwiedza syna w przebraniu. Henutmire zauważa jej obecność. Rozkazuje opuścić pałac i nigdy więcej nie szukać Mojżesza. Kobiecie udaje się jednak wzruszyć księżniczkę, gdy dziękuję za wychowanie syna w miłości. Tymczasem Yunet nie dopuszcza Nefertari do Mojżesza i obwinia ją o całą tragedię. Kobieta odwiedza Ramzesa i wyznaje mu, że Mojżesz odrzucił jej miłość ze względu na niego.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także