Dynastie, które zmieniły świat (2)

Dynastie, które zmieniły świat (2)

(Fame)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2018
W skrócie:W tym odcinku poznamy losy rodzin, które podbiły show- biznes, a przy okazji przełamały najróżniejsze bariery. Jacksonom udało się pokonać ograniczenia wynikające z koloru ich skóry.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Fascynująca seria ujawniająca sekrety najpotężniejszych, najbardziej intrygujących i najbogatszych współczesnych rodów. W każdym odcinku przedstawianych jest od sześciu do ośmiu słynnych familii - ich skromne początki i droga, jaką pokonały, by osiągnąć dzisiejszą pozycję. Poznamy najważniejsze dynastie królewskie oraz rody, które zdominowały różne dziedziny - zaczynając od polityki, poprzez przemysł czy bankowość, na show-biznesie skończywszy. Wszystkie prezentowane rodziny łączą takie cechy, jak: ambicja, lojalność wobec krewnych i przekazywana z pokolenia na pokolenie mądrość. Bohaterowie programu mają jednak również swoje mroczne strony. Nie są wolni od nepotyzmu, korupcji czy chciwości.

W tym odcinku

Sława jest w stanie przełamać najróżniejsze bariery, m.in. rasowe czy kulturowe, i jest potężniejsza nawet od śmierci. W dzisiejszym odcinku poznamy losy rodzin, które podbiły show-biznes, dokonując przy tym ważnej zmiany społecznej lub politycznej. Jacksonom udało się pokonać ograniczenia wynikające z koloru ich skóry. Presja sukcesu okazała się jednak druzgocąca dla tej rodziny. Francis Ford Coppola zaryzykował wiele jako filmowiec, a jego kariera miała wpływ na jego bliskich. Kardashianom udało się zyskać sławę i bogactwo dzięki ekshibicjonizmowi. W programie pojawiają się również takie nazwiska, jak: Chaplin, Fonda, Reynolds/Fisher, Skarsgard, Iglesias czy Marley.