Dotyk grzechu

Dotyk grzechu

(Tian zhu ding)

DRAMAT OBYCZAJOWY Chiny 2013   od 16 lat
Występują:Tao Zhao, Wu Jiang, Baoqiang Wang, Jia-yi Zhang
Reżyseria:Jia Zhang-ke
W skrócie:Dahai nie toleruje korupcji. Emigrant Zhou sięga po broń, a pracująca w saunie Xiao Yu ma dość nadużyć klienta. Również Xiao Hui nie radzi sobie w życiu. Wszyscy stają w obliczu trudnych wyborów.
Współczesne Chiny okiem Zhanke Jia: cztery oparte na faktach opowieści dowodzące, że presja ekonomiczna prowadzi do aktów przemocy.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Współczesne Chiny. Wielu mieszkańców kraju ma problemy z dostosowaniem się do zmian ekonomicznych i cywilizacyjnych. Górnik Dahai (Wu Jiang) nie potrafi dłużej tolerować wszechobecnej korupcji w swojej wiosce, dlatego postanawia samodzielnie wymierzyć sprawiedliwość osobom odpowiedzialnym za nielegalne praktyki. Zdesperowany emigrant Zhou San (Baoqiang Wang) sięga po broń, a młoda recepcjonistka pracująca w saunie Xiao Yu (Tao Zhao) ma dość nadużyć jednego z klientów. Również zatrudniony w fabryce Xiao Hui (Lanshan Luo) nie radzi sobie w codziennym życiu... Poruszający obraz przedstawia autentyczne historie trzech morderstw i jednego samobójstwa, które wydarzyły się naprawdę. Informacje o nich reżyser znajdował na Weibo - chińskim odpowiedniku Twittera. Produkcję prezentowano na MFF w Cannes, gdzie zdobyła Złotą Palmę za scenariusz.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)