Domisie: Doświadczenia naukowe (371)

program dla dzieci   b.o.
W skrócie:Eryk obejrzał u Domisiów Zaleśnych program popularnonaukowy i bardzo chce przeprowadzać eksperymenty. Naukowcami stają się też Bazyli, Amelka i Pysia. Strachowyj patrzy na wszystko z zazdrością.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Przyjaciele Amelka, Pysia, Magda, Bazyli i Eryk to mieszkańcy magicznej krainy Domisiowa. Amelka ma dar opowiadania bajek, Pysia zachęca do śpiewania piosenek, Bazyli zaprasza do gier i rozwiązywania quizów, a Eryk zaznajamia maluchy z multimediami. Sympatyczne skrzaty uczą najmłodszych widzów jak pomagać innym i czym jest prawdziwa przyjaźń. Poprzez zabawę pokazują przedszkolakom świat i przekazują, jak wykonywać proste czynności.

Eryk obejrzał u Domisiów Zaleśnych program popularnonaukowy i bardzo chce przeprowadzać eksperymenty. Postanawia zaimponować wszystkim jako odkrywca i prezentuje spektakularne doświadczenia ze szklanką wody i monetą. Potem w naukowca zmienia się Bazyli, który również wykonuje interesujący eksperyment, wykorzystując do tego celu suszarkę i piłeczki pingpongowe. W efekcie Domisie postanawiają urządzić Domisiowy Festiwal Nauki. Eksperymenty robią również Amelka i Pysia, a Strachowyj patrzy na wszystko z zazdrością.

Zobacz także