Doktor Martin (3)

Doktor Martin

sezon 1 odc. 3

(Doc Martin: Things Happen)

serial obyczajowy Wielka Brytania 2003   od 12 lat
Występują:Martin Clunes, Caroline Catz, Stephanie Cole, Ian McNeice
Reżyseria:Ben Bolt
W skrócie:Wirus grypy żołądkowej sieje spustoszenie w Portwenn. Osłabieni pacjenci szukają pomocy u doktora Martina. W aptece jest pełno klientów. Martin postanawia ustalić źródło zarazy.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Doktor Martin Ellingham (Martin Clunes) porzuca dobrze zapowiadającą się karierę chirurga. Po tym, jak jego lęk przed krwią zmienił się w obsesję, postanawia zostać lekarzem rodzinnym. Przeprowadza się z tętniącego życiem Londynu do spokojnego miasteczka Portwenn w Kornwalii, gdzie rozpoczyna praktykę.

W tym odcinku

Martin udziela wywiadu Caroline, dziennikarce lokalnej rozgłośni radiowej. Rozmowa okazuje się niewypałem - zżerająca doktora trema doprowadza Caroline do furii. Hydraulik Ben Large zwierza się lekarzowi ze swoich kłopotów z synem, który nie chce iść w ślady ojca. Chłopak chce zostać informatykiem. Prowadzi to do wielkiej rodzinnej awantury. Martin wspomina, że on również miał podobne problemy. Podobna kłótnia spowodowała, że do dziś nie rozmawia ze swoim ojcem. Tymczasem mieszkańców Portwenn atakuje wirus, wywołujący przykre dolegliwości. Według Martina jego źródłem może być woda z miejscowego basenu. Wiadomość ta wywołuje panikę wśród bywalców kąpieliska. Podejrzenia okazują się jednak bezpodstawne i doktor traci wiarygodność. Rozwiązania problemu podejmuje się Bert - sprzedaje wodę butelkowaną. Lekarz, dowiadując się, z którego ujęcia jest ona czerpana, odkrywa przyczynę epidemii.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także