Dobranocka za oceanem: Przygód kilka wróbla Ćwirka: Odmieniec (37/39)

serial animowany Polska 1989   b.o.
W skrócie:Ćwirek pokazuje wróblowi z miasta swoje wygodne gniazdko i mówi o urokach wsi. Gość jednak zachwala zalety życia w dużej miejscowości. Ćwirek postanawia sam przekonać się, gdzie jest lepiej.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dalszy ciąg przygód sympatycznego i ciekawego świata wróbelka, który nie może usiedzieć na jednym miejscu. Nieustannie fruwa po najbliższej okolicy w poszukiwaniu nowych przyjaciół. Ma więc mnóstwo znajomych - raz będzie to zimorodek, innym razem dzięcioł, jeszcze innym para bocianów oraz mały orzeł. Przed swoimi kolegami wróblami jest trochę zarozumiały, ale jego odwaga i chęć pomocy najbliższym wzbudza ich szacunek. Ćwirek nie ze wszystkimi żyje jednak w zgodzie. Zdarza się, że musi uciekać przed głodnym kotem, wiecznie gderającymi kurami czy złośliwą wroną. Z opresji tych wychodzi cało, bo jego wrodzonego sprytu mógłby mu pozazdrościć niejeden drapieżnik.

W tym odcinku

Ćwirka odwiedza pewien wróbel z miasta. Ćwirek z dumą pokazuje mu swoje wygodne gniazdko i chwali uroki wsi. Miejski wróbel zachwala tymczasem życie w mieście. Ćwirek postanawia sam się przekonać, gdzie jest lepiej i razem z nowym kolegą leci do miasta.

Zobacz także