Dobranocka: Sceny z życia smoków: Żaba (2)

serial animowany Polska 1996   b.o.
W skrócie:Smoki Antoni, Zygmunt i Wincenty wybrały się na grzybobranie. Ich ulubionym przysmakiem są muchomory. W lesie smoki spotkały smutną Żabę. Antoni zaprosił ja do smoczej doliny.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Smoki Antoni, Wincenty, Zygmunt oraz Tortowy Smok Urodzinowy, razem ze swoimi przyjaciółmi - ekscentrycznym Krokodylem i czarującą Makrauchenią - żyją w świecie fantazji, gdzie przygoda łączy się z żartem i dobrą zabawą. Do ich grona dołącza żaba, która jest nieszczęśliwa, bo czuje się brzydka i odrzucona. W zielonym, zrzędliwym płazie zakochuje się smok Antoni. Serial powstał na podstawie książki Beaty Krupskiej. Głosu bohaterom udzielili m.in. Ewa Złotowska, Jan Kobuszewski, Krzysztof Kołbasiuk i Krzysztof Kowalewski.

W tym odcinku

Smoki Antoni, Zygmunt i Wincenty wybrały się na grzybobranie. Ich ulubionym przysmakiem są muchomory, więc smoki postanowiły nazbierać ich i zrobić pyszna zupę grzybową. W lesie smoki spotkały Żabę. Była ona bardzo smutna. Uważała, że jest brzydka i dlatego nikt nie chce być jej przyjacielem. Smok Antoni szybko polubił Żabę i zaprosił ja do smoczej doliny.

Zobacz także