Dobranocka: Przygód kilka wróbla Ćwirka: Kraksa pod chmurką (33/39)

serial animowany Polska 1988   b.o.
W skrócie:Ćwirek potrącił przypadkiem motyla. Potem sam został potrącony przez szybko lecącego st jerzyka. Ostatecznie Ćwirek i jerzyk zaprzyjaźniają się.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dalszy ciąg przygód sympatycznego i ciekawego świata wróbelka, który nie może usiedzieć na jednym miejscu. Nieustannie fruwa po najbliższej okolicy w poszukiwaniu nowych przyjaciół. Ma więc mnóstwo znajomych - raz będzie to zimorodek, innym razem dzięcioł, jeszcze innym para bocianów oraz mały orzeł. Przed swoimi kolegami wróblami jest trochę zarozumiały, ale jego odwaga i chęć pomocy najbliższym wzbudza ich szacunek. Ćwirek nie ze wszystkimi żyje jednak w zgodzie. Zdarza się, że musi uciekać przed głodnym kotem, wiecznie gderającymi kurami czy złośliwą wroną. Z opresji tych wychodzi cało, bo jego wrodzonego sprytu mógłby mu pozazdrościć niejeden drapieżnik.

W tym odcinku

Kolejne przygody ciekawskiego wróbelka Ćwirka, który tym razem podczas powietrznego spaceru potrącił przypadkiem motyla. Następnie, kiedy ruszył w dalszą drogę, został potrącony przez szybko lecącego ptaka. Niestety nie poznał od razu winowajcy, ale dowiedział się, że jest nim jerzyk. Ćwirek nie mógł przywołać jerzyka do porządku, bo ten latał od rana do wieczora. Ostatecznie nawet szybki jerzyk został zaatakowany, ale na szczęście uszedł z życiem. Między Ćwirkiem a jerzykiem zawiązuje się przyjaźń.

Zobacz także