Dlaczego ja? (436)

Dlaczego ja? (436)

serial paradokumentalny Polska 2013   od 12 lat
Reżyseria:Okił Khamidow
W skrócie:Z mieszkania matki, która gdzieś zniknęła policja zabrała młodsze rodzeństwo Marty: Oskara i Emilię. Marta znajduje ją w sąsiednim mieście z nowym partnerem. Nie obchodzą jej dzieci...

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Pytanie: dlaczego ja, zadają sobie ludzie dotknięci przez los, który wymusił na nich podjęcie trudnych decyzji wobec siebie lub swoich bliskich i w jakimś sensie wyrzucił ich poza nawias społeczeństwa. O nich właśnie opowiada serial. Każdy odcinek oparty jest na historii, która wydarzyła się naprawdę.

W tym odcinku

Marta Jakubik zostaje wezwana na komisariat. Okazuje się, że policjanci zabrali jej rodzeństwo: Oskara i Emilię, z mieszkania jej matki Sabiny, która zniknęła bez śladu. Ponieważ tylko Sabina miała prawa do opieki na nimi, trafiają one do pogotowia opiekuńczego. Wkrótce wyrodna matka zostaje pozbawiona władzy rodzicielskiej. Marta postanawia ją odszukać. Znajduje matkę w sąsiednim mieście, gdzie ta miesza z nowym partnerem. Kobieta nie jest jednak zainteresowana losem Oskara i Emilii. Twierdzi, że była przeciążona opieką nad nimi i należy jej się odpoczynek. Marta nie może zaakceptować stanowiska matki. Zaczyna walczyć o prawa do opieki nad rodzeństwem. Wkrótce udaje jej się zabrać do siebie Emilię. Z powodu dziewczynki między Martą a jej chłopakiem dochodzi do częstych kłótni. Tymczasem Sabina zostaje pobita przez swojego partnera. Dopiero ten incydent powoduje, że zaczyna rozumieć, jakie błędy ostatnio popełniła.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także