Diagnoza: Morderstwo (1)

Diagnoza: Morderstwo (1)

(Diagnosis: Murder: Miracle Cure)

serial kryminalny USA 1993   od 12 lat
Występują:Dick Van Dyke, Barry Van Dyke, Victoria Rowell, Michael Tucci
Reżyseria:Michael Lange
W skrócie:Doktor Mark Sloan usiłuje wyjaśnić zagadkę kilku morderstw. Okazuje się, że sprawcą jest ksiądz Morrissey, który mordował szantażystów i niezwykle starannie zacierał ślady zbrodni.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Los Angeles. Pracownik jednego z lokalnych szpitali, doktor Mark Sloan (Dick Van Dyke), codziennie ma do czynienia ze sprawami morderstw. Często angażuje się w śledztwa, zarówno jako lekarz badający ciała ofiar, jak również jako konsultant medyczny i współpracownik miejscowej policji. Pomaga mu grono znakomitych fachowców, takich jak doktorzy Amanda Bentley (Victoria Rowell), główny patolog w szpitalu, i Jesse Travis (Charlie Schlatter), internista z oddziału ratunkowego. Ze Sloanem współpracuje również jego syn Steve (Barry Van Dyke), detektyw zajmujący się sprawami morderstw.

W tym odcinku

W kościelnym konfesjonale, w którym siedzi spowiednik, ojciec Morrissey, klęka pewien mężczyzna. Wyjawia duchownemu, że zna jego przestępczy sekret. Wówczas duchowny wyciąga broń ukrytą w Biblii i zaczyna śledzić mężczyznę. Niebawem potrąca go swoim samochodem. Ofiara wypadku trafia do szpitala, jednak ojciec Morrissey doprowadza do śmierci niewygodnego dla siebie człowieka. Kiedy autopsja wykazuje, że ofiara miała na ciele zagadkowy tatuaż wskazujący na powiązania z gangiem, sprawą zaczyna się interesować doktor Mark Sloan. Wspólnie z współpracownikami i synem trafia na trop ciemnych spraw ojca Morrisseya.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także