Detektywi w akcji (105)

Detektywi w akcji (105)

serial fabularno-dokumentalny Polska 2016   od 12 lat
Występują:Żaneta Tymków, Grzegorz Burniak, Michał Waleszczyński, Marcin Malik
W skrócie:Podczas poszukiwań zaginionego 18-latka śledczy wpadają na trop sekty. Zajmują się też zgłoszeniem o podpalaczu grasującym na osiedlu emerytów. Odkrywają, że działkami interesuje się deweloper.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Do agencji Septagon dołącza trójka nowych bohaterów. Pierwszą z nich jest Joanna Kario "Francuzka", która pracowała we Francji jako modelka i stewardessa. Jej profesjonalizm i tajemnicze kontakty pozwalają podejrzewać, że mogła to być tylko przykrywka dla działalności wywiadowczej. Pojawi się także Aneta Rawicz "Bibi", była nauczycielka, która po rozbiciu szajki narkotykowej działającej w jej szkole odkryła w sobie pasję i zdolności detektywistyczne. A także Paweł Novak "Novy", muzyk, który trafił do Septagonu, zdając sobie sprawę, że z grania rock'n'rolla w Polsce trudno się utrzymać.

W tym odcinku

Do "Septagonu" zgłaszają się rodzice osiemnastoletniego chłopaka, który po kłótni przy niedzielnym obiedzie uciekł z domu. Zaginiony od czasu powrotu z obozu letniego stał się podejrzanie uduchowiony, wiele mówił o energiach i metafizyce. Detektywi wpadają na trop podejrzanej sekty "Kryształowych Dzieci Tęczy". Pracownicy "Septagonu" zajmują się także zgłoszeniem staruszki, która uważa, że na jej osiedlu, zamieszkanym głównie przez emerytów, grasuje podpalacz. Kobieta podejrzewa bezdomnego, który upodobał sobie tę okolicę. Jej mąż twierdzi jednak, że za podpaleniami stoi grupa miejscowych chłopaków, którzy włóczą bez celu i palą ogniska. Podczas rozmów ze strażakiem odpowiedzialnym za raporty z pożarów detektywi nabierają podejrzeń co do jego rzetelności, dowiadują się też, że działkami na osiedlu zainteresowany jest lokalny deweloper, a podpalenia mogły być próbą wyłudzenia odszkodowań od ubezpieczyciela.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także