Detektyw Murdoch 2: Zielona Muza (5)

Detektyw Murdoch 2: Zielona Muza (5)

(Murdoch Mysteries: The Green Muse)

serial kryminalny Kanada/Wielka Brytania 2009
Występują:Yannick Bisson, Helene Joy, Thomas Craig, Jonny Harris
Reżyseria:Don McBrearty
W skrócie:Murdoch prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa Cory Devereaux, luksusowej prostytutki. Została uduszona, a przed śmiercią wypiła dużo absyntu. Wśród podejrzanych są sędzia i znany artysta.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 26 października
za 4 dni
17:00 Epic Drama (z napisami)
niedziela, 27 października
za 5 dni
10:55 Epic Drama (z napisami)

Opis

Epoka wiktoriańska. Toronto jest prawdziwym tyglem kultur i narodów. Mieszkają tu zarówno tradycyjne mieszczańskie rodziny, jak i niedawno przybyli, zagubieni emigranci. W tej pełnej kontrastów metropolii działa młody as policji,niezwykle inteligentny detektyw William Murdoch (Yannick Bisson). Tropiąc przestępców, wykorzystuje nie tylko swoje nieprzeciętne zdolności - w swoich śledztwach sięga także po najnowsze zdobycze nauki i techniki. Jego metody pracy budzą nieufność kolegów, którzy wolą tradycyjne sposoby działania. Sojuszniczką Murdocha jest doktor Julia Ogden (Helene Joy) - pierwsza kobieta koroner w historii kanadyjskiej policji. Młody detektyw może też liczyć na wsparcie swojego szefa, inspektora Brackenreida (Thomas Craig). Nie jest on przekonany do metod pracy podwładnego, ale wie, że jest on bezsprzecznie najlepszym detektywem w całym Toronto.

W tym odcinku

Murdoch prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa Cory Devereaux, luksusowej prostytutki pracującej w ekskluzywnym domu publicznym. Okazuje się, że była ona zatrudniona dopiero od pół roku, ale cieszyła się popularnością wśród elitarnych i bogatych klientów. Kobieta została uduszona, a przed śmiercią wypiła duże ilości absyntu. Wśród podejrzanych znajduje się znany artysta Arthur Webster (Michael McMurtry), który miał obsesję na punkcie zmarłej. Tymczasem policja wpada na inny trop. Chodzi o wysoko postawionego sędziego, który jako pierwszy znalazł ciało Cory i obudził się w jej pokoju. Mężczyzna twierdzi jednak, że niczego nie pamięta.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także