Detektyw Murdoch 2: Dinozaury! (3)

Detektyw Murdoch 2: Dinozaury! (3)

(Murdoch Mysteries: Dinosaur Fever)

serial kryminalny Kanada/Wielka Brytania 2009
Występują:Yannick Bisson, Helene Joy, Thomas Craig, Jonny Harris
Reżyseria:Paul Fox
W skrócie:Murdoch i dr Julia Ogden idą na Bal Dinozaurów. Po odsłonięciu szkieletu gada, okazuje się, że w jego szczękach tkwi... ciało martwego człowieka.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Epoka wiktoriańska. Toronto jest prawdziwym tyglem kultur i narodów. Mieszkają tu zarówno tradycyjne mieszczańskie rodziny, jak i niedawno przybyli, zagubieni emigranci. W tej pełnej kontrastów metropolii działa młody as policji,niezwykle inteligentny detektyw William Murdoch (Yannick Bisson). Tropiąc przestępców, wykorzystuje nie tylko swoje nieprzeciętne zdolności - w swoich śledztwach sięga także po najnowsze zdobycze nauki i techniki. Jego metody pracy budzą nieufność kolegów, którzy wolą tradycyjne sposoby działania. Sojuszniczką Murdocha jest doktor Julia Ogden (Helene Joy) - pierwsza kobieta koroner w historii kanadyjskiej policji. Młody detektyw może też liczyć na wsparcie swojego szefa, inspektora Brackenreida (Thomas Craig). Nie jest on przekonany do metod pracy podwładnego, ale wie, że jest on bezsprzecznie najlepszym detektywem w całym Toronto.

W tym odcinku

Murdoch i dr Julia Ogden idą na Bal Dinozaurów, organizowany przez paleontologa, Barclaya Blake'a (Geordie Johnson). Gospodarz chce uświetnić zabawę prezentacją swoich najnowszych wykopalisk. Niestety, najpierw ceremonię próbuje zakłócić religijny fanatyk. Potem, kiedy wreszcie udaje się odsłonić zrekonstruowany szkielet gigantycznego gada, okazuje się, że w jego szczękach tkwi... ciało martwego człowieka. Ofiarą jest uczestnik paleontologicznej ekspedycji Blake'a, Lukas DeWitt (Sean Kaufmann). Dr Ogden sądzi początkowo, że zmarły został zastrzelony. Jednak mimo wykonania zdjęć rentgenowskich ciała, nie udaje się znaleźć kuli. Jednym z podejrzanych wydaje się być rywal Blake'a, prof. Rudolph Sutton (Matt Gordon).

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także