Deadwood (8/12)

Deadwood (8/12)

8.0/10

(Deadwood: Suffer the Little Children)

serial obyczajowy USA 2004   dla dorosłych
Występują:Timothy Olyphant, Ian McShane, Keith Carradine, Brad Dourif
Reżyseria:Daniel Minahan
W skrócie:Farnum chce przejąć działkę Almy. Myśli nawet o zabiciu wdowy i Bullocka. Swearengen zapewnia, że Alma i Sofia są w Deadwood bezpieczne.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Lata 70. XIX wieku. Deadwood to niewielka osada poszukiwaczy złota. Przyciąga poszukiwaczy, ale też wielu cwaniaków. Położona jest na terenach należących do Indian, dlatego nie podlega pod jurysdykcję Stanów Zjednoczonych. Panuje tu bezprawie, a powstającym miasteczkiem rządzi twardą ręką właściciel hotelu i kasyna Al Swearengen (Ian McShane). Przybywa tu były szeryf z Montany Seth Bullock (Timothy Olyphant), który wraz ze swoim partnerem Solem Starem (John Hawkes) zamierza sprzedawać narzędzia. Tego samego dnia w Deadwood zatrzymuje się legendarny rewolwerowiec Dziki Bill Hickok (Keith Carradine) wraz ze swoimi towarzyszami - Charliem Utterem i Calamity Jane (Robin Weigert). Gdy wracająca do Minnesoty rodzina zostaje brutalnie zamordowana, Seth, Sol, Bill i Jane postanawiają wyjaśnić sprawę. W pobliżu miejsca masakry znajdują ocalałą dziewczynkę, Sofię

W tym odcinku

Swearengen robi wymówki zabójcy Danowi Dority, że ten stracił głowę dla Flory. Tymczasem Farnum chce przejąć działkę Almy Garret. Rozważa nawet zamordowanie wdowy i Setha Bullocka, jednak Al i Dority nie zgadzają się na to. Wystraszona Flora prosi Joanie, by pozwoliła jej u siebie przenocować. Twierdzi, że widziała martwego człowieka. Wkrótce wychodzi na jaw, że dziewczyna jest złodziejką. Alma Garret oświadcza Bullockowi, że zdecydowała się wyjechać z córeczką Metzów do Nowego Jorku i zamierza przyjąć ofertę Farnuma w sprawie kupna działki. Bullock próbuje ją powstrzymać. Trixie, która po kłótni z Almą zniknęła, zostaje znaleziona w biurze Doca Cochrana. Swearengen zapewnia Bullocka, że Alma i Sofia są w Deadwood bezpieczne.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także