Constans

Constans

7.1/10 7.1/10
FILM PSYCHOLOGICZNY Polska 1980   od 12 lat
Występują:Tadeusz Bradecki, Zofia Mrozowska, Cezary Morawski, Małgorzata Zajączkowska
Reżyseria:Krzysztof Zanussi
W skrócie:Witold po ukończeniu technikum idzie do wojska. Po odbyciu służby, otrzymuje pracę w przedsiębiorstwie organizującym wystawy. Jest idealistą i boleśnie przeżywa wejście w dorosłe życie.
Moralitet o miejscu uczciwego człowieka w społeczeństwie nastawionym na konsumpcję. Nagrodzony w Cannes Zanussi za jakim się tęskni.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Witold (Tadeusz Bradecki) po ukończeniu technikum elektrycznego idzie do wojska. Po odbyciu służby, dzięki znajomemu nieżyjącego ojca, otrzymuje pracę w przedsiębiorstwie organizującym wystawy. Witold jest idealistą i boleśnie przeżywa wejście w dorosłe życie. Okazuje się bowiem, że jego szef Mariusz (Witold Pyrkosz) dopuszcza się finansowych nadużyć, na które wszyscy przymykają oko. Gdy matka Witolda (Zofia Mrozowska) trafia do szpitala, pielęgniarka Grażyna (Małgorzata Zajączkowska) informuje go, że chora leży na korytarzu, ponieważ nie dał łapówki. W pracy wiedzie mu coraz gorzej, ponieważ odmawia udziału w malwersacjach szefa. Niebawem umiera jego matka. Na skutek intrygi kolegów Witold traci pracę. Film nagrodzony m.in. na festiwalach w Cannes i w Gdyni.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)