Cień

Cień

5.8/10 6.1/10

(Maryland)

DRAMAT OBYCZAJOWY Belgia/Francja 2015   od 16 lat
Występują:Matthias Schoenaerts, Diane Kruger, Paul Hamy, Zaid Errougui-Demonsant
Reżyseria:Alice Winocour
W skrócie:Były żołnierz Vincent Loreau został wyszkolony do zabijania z zimną krwią. Dostaje zlecenie chronienia Jessie, żony milionera. Niespodziewanie zakochuje się w niej. Uczucie stawia go przed dylematem.
Były komandos z dotkliwym stresem pourazowym wynajmuje się do ochrony żony libańskiego biznesmena. Kiedy rodzi się w nim fascynacja kobietą stres okazuje się zbyt silny, by wypełniać obowiązki.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Vincent Loreau (Matthias Schoenaerts) jest byłym żołnierzem przeszkolonym do zabijania z zimną krwią. Dostaje zlecenie chronienia Jessie (Diane Kruger), żony milionera. Niespodziewanie zakochuje się w kobiecie. Zawodowiec w obliczu uczucia staje przed ważnymi pytaniami. Czy jest granica, której nawet w imię prawdziwej miłości, nie wolno przekraczać? Czy instynkt, który popycha go do działania, będzie dla kobiety ratunkiem, czy pułapką? Reżyserem filmu jest Francuzka Alice Winocour, nagrodzona Cezarem w kategorii najlepszy film debiutancki za obraz "Augustine". Za tę samą produkcję otrzymała również nagrodę w Konkursie Debiutów Reżyserskich na międzynarodowym festiwalu Camerimage w Łodzi w 2013 roku. W główne role wcielili się natomiast Matthias Schoenaerts ("Dziewczyna z portretu", "Nienasyceni") oraz Diane Kruger ("Troja", "Bękarty wojny", "Apartament").

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także