Chevalier

5.6/10 6.3/10
KOMEDIODRAMAT Grecja 2015   od 16 lat
Występują:Yiorgos Kendros, Panos Koronis, Vangelis Mourikis, Makis Papadimitriou
Reżyseria:Athina Rachel Tsangari
W skrócie:Zima. Sześciu mężczyzn wyrusza na wędkarską wyprawę na środku Morza Egejskiego. Ich jacht okazuje się jednak uszkodzony i wędkarze cumują w przystani. Postanawiają zagrać w grę 'Chevalier'.
Spojrzenie na zepsutych i bogatych jako metafora greckiego społeczeństwa. Kilku mężczyzn na rybach na luksusowym jachcie rozpoczyna wyniszczającą wzajemne relacje grę w "najlepszego we wszystkim".
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Zima. Sześciu mężczyzn wyrusza na wędkarską wyprawę na środku Morza Egejskiego. Ich jacht okazuje się jednak uszkodzony i wędkarze muszą zacumować przy najbliższej przystani, by naprawić statek. W oczekiwaniu na jego odnowienie postanawiają zagrać w grę "Chevalier". Mężczyźni stają w obliczu różnych wyzwań, rywalizują, a każdy z nich jest głodny zwycięstwa. Celem jest ustalenie, kto jest "najlepszy we wszystkim". Nikt nie może opuścić łodzi, przed ustaleniem triumfatora, który założy na palec symbol wygranej - pierścień o nazwie Chevalier. Film Athiny Racheli Tsangari ("Fit", serial "Prawdziwa historia rodu Borgiów") to zabawne i inteligentne studium męskich antagonizmów. W główne role wcielili się Yiorgos Kendros (serial "G 4", ""To Tameno"), Panos Koronis ("Przed północą"), Vangelis Mourikis ("Nożownik", "Dochowaj sekretu, Atanazjo"), Makis Papadimitriou ("Płomień", "Suntan"), Yorgos Pirpassopoulos ("Guiness", "Wild Duck") i Sakis Rouvas ("Duress", "Alter Ego"). Produkcja nominowana była do nagrody dla najlepszego filmu zagranicznego na festiwalu Film Independent oraz brała udział w konkursie głównym podczas MFF w Locarno w 2015 roku.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)