Cesarstwo (2/6)

Cesarstwo (2/6)

6.2/10

(Empire)

serial historyczny USA 2005   od 12 lat
Występują:Colm Feore, Santiago Cabrera, Vincent Regan, James Frain
Reżyseria:John Gray, Kim Manners, Greg Yaitanes
W skrócie:Rzym, 44 r. p.n.e. W senacie dochodzi do zamachu na Juliusza Cezara. Senatorowie go zdradzili, m.in. Brutus. Przy Cezarze klęczy Tyrannus. Umierający przekazuje mu ostatnią wolę.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Sześcioodcinkowy serial historyczny, którego akcja rozpoczyna się w Rzymie w 44 r. p.n.e. Juliusz Cezar (Colm Feore) powraca z udanej wyprawy do Hiszpanii. W cesarstwie panuje chaos i korupcja. Uwielbiany przez lud władca nie cieszy się poparciem senatu, który dąży do przejęcia władzy. Brutus (James Frain) i Kasjusz (Michael Maloney) postanawiają zgładzić Cezara. Do udziału w spisku chcą przekonać Marka Antoniusza (Vincent Regan).

W tym odcinku

W budynku senatu dochodzi do zamachu na Juliusza Cezara. Zdradzili go senatorowie, m.in. były przyjaciel Cezara, Brutus. Zamierzają podzielić się łupami. Przy ciele Cezara klęczy gladiator Tyrannus, który nie zdążył zapobiec jego śmierci. Gdy umierający przekazuje mu ostatnią wolę, do sali wkracza Marek Antoniusz. Wkrótce Tyrannus postanawia znaleźć Oktawiana, który ma zostać następcą Cezara. Ostrzega chłopaka przed niebezpieczeństwem. Oktawian wierzy, że przyjaciele obronią go przed senatorami. Wraz z Tyrannusem ucieka i odwiedza swoją kochankę.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)