Było, nie minęło - kronika zwiadowców historii: Bychawy historia sekretna

Było, nie minęło - kronika zwiadowców historii: Bychawy historia sekretna

magazyn historyczny Polska 2014   od 7 lat
W skrócie:Autorzy programu przenoszą się do wieku XVII. W tym okresie Bychawa rozwijała się szybko. Do naszych czasów dotrwały strzępki wiedzy o przeszłości. Dziś nie ma śladu po miejscowym zamku.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Fascynujący cykl skierowany do młodych widzów, chcących poszerzyć swoje historyczne zainteresowania. Prowadzący Adam Sikorski w interesujący sposób prezentuje sensacyjne wydarzenia, najczęściej z dziejów współczesnych Polski. Wśród podejmowanych przez niego tematów znajdują się m.in. losy polskiego podziemia niepodległościowego oraz historia PRL. Każdy z odcinków ma charakter wyprawy poszukiwawczej.

Autorzy programu przenoszą się do wieku XVII. W tym okresie miasto Bychawa rozwijało się szybko. Do naszych czasów dotrwały zaledwie strzępki wiedzy o przeszłości. Zniknął z pejzażu miejskiego zamek, nie ma także wałów obronnych. Przetrwała natomiast świątynia. Autorzy udadzą się następnie na prastary trakt wiodący przez Puszczę Białowieską i przemierzą go od Narewki do Masiewa. Wszystko po to, by odszukać depozyt ukryty podczas powstania listopadowego przez podkomendnych generała Henryka Dembińskiego. Według rosyjskiego dokumentu broń złożono u podnóża Babiej Góry.

Zobacz także