Brytania (8/9)

Brytania (8/9)

(Britannia)

serial historyczny Wielka Brytania/USA 2017   dla dorosłych
Występują:David Morrissey, Kelly Reilly, Nikolaj Lie Kaas, Liana Cornell
Reżyseria:Christoph Schrewe
W skrócie:Sawyer zostawia Cait pod opieką Divisa, który ma przygotować dziewczynkę do przeznaczonej jej roli. Po czterech miesiącach oblężenia w Crugdunon kończy się żywność. Kerra wie, że nie może się poddać.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

43 rok n.e. Imperium Rzymskie pragnie podbić Wyspy Brytyjskie, które stanowią samo serce rozwoju kultury celtyckiej. Żeby powstrzymać nadciągającą armię wroga, córka króla Cantii, Kerra (Kelly Reilly), musi połączyć siły z królową Antedią (Zoë Wanamaker), swoją zagorzałą rywalką. Przed kobietami trudne zadanie. Muszą przeciwstawić się oddziałom pod wodzą generała Aulusa Plautiusa (David Morrissey). Rzymski strateg jest zdeterminowany podporządkować wyspy władzy Imperium. W obsadzie serialu znaleźli się m.in.: nominowana do Cezara Kelly Reilly oraz dwukrotny kandydat do BAFT-y David Morrissey. Zdjęcia do produkcji powstawały w Pradze.

W tym odcinku

Po pełnej emocji nocy Sawyer zostawia Cait pod opieką Divisa, który ma przygotować ją do przeznaczonej jej roli. Cztery miesiące później okazuje się, że jego nauki nie na wiele się zdały. Rozczarowany dziewczynką Divis ostrzega Cait, że Lokka wyśle za nią psy piekielne. Podopieczna prosi, by zdradził jej resztę przepowiedni, jednak Divis przyznaje, że nie zna jej zakończenia. Pozbawiona wiary Cait obawia się, że zostawiła ojca na pewną śmierć. Prosi Divisa, aby wysłał ją w zaświaty, gdzie mogłaby poznać swoją przyszłość, jednak on odmawia. Mężczyzna zostaje powąznie ranny przez irlandzką zabójczynię Hellę, która porzuca go w strumieniu i rusza na poszukiwanie Cait. Znajduje dziewczynkę wiszącą na sznurze. Tymczasem po czterech miesiącach oblężenia w Crugdunon kończy się żywność. Kerra wie, że nie może się poddać, bo wrogowie wymordują wszystkich jej ludzi. Królowa Antedia ma nadzieję jak najszybciej zakończyć sprawę, jednak Aulus nie chce przerywać oblężenia. Nalega, żeby jego sojuszniczka poprosiła o pomoc swojego szpiega przebywającego w twierdzy. Antedia spotyka się ze zdrajcą, którym jest Lindon, doradca Kerry. Ich ojcowie przyjaźnili się w przeszłości, co królowa pragnie teraz wykorzystać. Aulus znajduje czterech skrytobójców, w tym Hellę, którzy na jego zlecenie mają odszukać Cait. Lucjusz martwi się, czy generał nie postradał zmysłów. Postanawia zabić go, nim ten narazi legion na niebezpieczeństwo. Świadomy tego Aulus sprawia, że zamiast niego ginie skryba. Kiedy zdrada wychodzi na jaw, Lucjusz zostaje przepędzony z obozu.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także