Brytania (8/10)

Brytania (8/10)

(Britannia)

serial historyczny Wielka Brytania/USA 2017   dla dorosłych
Występują:David Morrissey, Kelly Reilly, Nikolaj Lie Kaas, Liana Cornell
W skrócie:Cait i jej ojciec ukrywają się przed demonem Pwykką w opuszczonej wiosce. Nocą Sawyer przyznaje, że niesłusznie obwiniał córkę o śmierć jej matki. Zastanawia się, dlaczego Kerra nazwała ją Wybraną.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

43 rok n.e. Imperium Rzymskie pragnie podbić Wyspy Brytyjskie, które stanowią samo serce rozwoju kultury celtyckiej. Żeby powstrzymać nadciągającą armię wroga, córka króla Cantii, Kerra (Kelly Reilly), musi połączyć siły z królową Antedią (Zoë Wanamaker), swoją zagorzałą rywalką. Przed kobietami trudne zadanie. Muszą przeciwstawić się oddziałom pod wodzą generała Aulusa Plautiusa (David Morrissey). Rzymski strateg jest zdeterminowany podporządkować wyspy władzy Imperium. W obsadzie serialu znaleźli się m.in.: nominowana do Cezara Kelly Reilly oraz dwukrotny kandydat do BAFT-y David Morrissey. Zdjęcia do produkcji powstawały w Pradze.

W tym odcinku

Cait i jej ojciec ukrywają się przed demonem Pwykką w opuszczonej wiosce. Nocą Sawyer przyznaje, że niesłusznie obwiniał córkę o śmierć jej matki i faworyzował Islene. Zastanawia się też, dlaczego Kerra nazwała ją Wybraną. W tej chwili odnajduje ich Pwykka, który pod postacią Islene próbuje oszukać Cait. Dziewczynka zauważa, że demon się jej boi, postanawia więc otwarcie się z nim zmierzyć. Czar pryska, kiedy "Islene" nazywa Cait Wybraną, a tłum zmarłych intonuje jej imię. Nim córce Sawyera udaje się zapytać o znaczenie tych słów, Pwykka znika, a na miejscu pojawia się Divis. Chce on pomóc Cait, która jako jedyna jest w stanie pokonać Rzymian i Lokkę. W tej samej wiosce schronienie znajdują też Phelan i Ania oraz Brutus i Philo. Phelan odkrywa, że jego ukochana spodziewa się dziecka. Oboje muszą uważać, ich tropem podąża Veran. Dzięki magicznym miksturom Brutus i Philo przenoszą się do innego wymiaru. Okazuje się, że bogowie już nad nimi nie czuwają.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także