Brytania (4/9)

Brytania (4/9)

(Britannia)

serial historyczny Wielka Brytania/USA 2017   dla dorosłych
Występują:David Morrissey, Kelly Reilly, Nikolaj Lie Kaas, Liana Cornell
Reżyseria:Luke Watson
W skrócie:Kerra czeka na przybycie druidów. Odrzuca propozycję królewskiego strażnika Lindona, który chciał umożliwić jej ucieczkę. Ku powszechnemu zaskoczeniu Veran ogłasza, że śmierć ma ponieść Pellenor.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
piątek, 24 sierpnia
za 9 dni
20:10 HBO 3
wtorek, 28 sierpnia
za 13 dni
10:35 HBO 3

Opis

43 rok n.e. Imperium Rzymskie pragnie podbić Wyspy Brytyjskie, które stanowią samo serce rozwoju kultury celtyckiej. Żeby powstrzymać nadciągającą armię wroga, córka króla Cantii, Kerra (Kelly Reilly), musi połączyć siły z królową Antedią (Zoë Wanamaker), swoją zagorzałą rywalką. Przed kobietami trudne zadanie. Muszą przeciwstawić się oddziałom pod wodzą generała Aulusa Plautiusa (David Morrissey). Rzymski strateg jest zdeterminowany podporządkować wyspy władzy Imperium. W obsadzie serialu znaleźli się m.in.: nominowana do Cezara Kelly Reilly oraz dwukrotny kandydat do BAFT-y David Morrissey. Zdjęcia do produkcji powstawały w Pradze.

W tym odcinku

Kerra czeka na przybycie druidów. Dziewczyna zapewnia Phelana, że nie musi już jej chronić; odrzuca też propozycję królewskiego strażnika Lindona, który chciał umożliwić jej ucieczkę. Ku powszechnemu zaskoczeniu Veran ogłasza, że zgodnie z wyrokiem bogów śmierć ma ponieść nie Kerra, ale Pellenor. Król z pokorą poddaje się wyrokowi. Członkowie plemienia Cantii udają się przed Bursztynowy Pałac, aby uczestniczyć w jego egzekucji. Po śmierci władcy Veran musi wyznaczyć nowego przywódcę. Phelan jest gotowy stanąć na czele plemienia, jednak Veran na następczynię Pellenora wybiera Kerrę. Phelan nie chce mówić z Veranem o koronacji, ale Amena, jego żona, spiskuje, aby osadzić na tronie kogoś innego. Mimo słów Cait Sawyer nie chce uwierzyć, że Islene nie żyje. Lucjusz jest nieufny wobec Aulusa, który zapewnił członkom plemienia Cantii bezpieczną przeprawę do Stonehenge. Okazuje się, że generał współpracuje z Veranem i druidami.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także