Breaking Bad 2 (3)

Breaking Bad 2 (3)

8.8/10

(Breaking Bad 2: Bit by a Dead Bee)

serial obyczajowy USA 2009   od 16 lat
Występują:Bryan Cranston, Anna Gunn, Aaron Paul, Dean Norris
Reżyseria:Terry McDonough
W skrócie:Walt i Jesse uciekają od Tuco, ale muszą znaleźć wytłumaczenie swojej długiej nieobecności. White postanawia udawać zanik pamięci. Jesse zeznaje na policji, że spędził weekend z prostytutką.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
środa, 19 czerwca
za 3 dni
22:05 AXN Spin

Opis

Pracujący w szkole średniej nauczyciel chemii, Walter White (Bryan Cranston), dowiaduje się, że pozostały mu co najwyżej dwa lata życia. Lekarze zdiagnozowali u niego nieoperacyjnego raka płuc. Aby zabezpieczyć przyszłość swojej żony Skyler (Anna Gunn) i cierpiącego na porażenie mózgowe syna Waltera Juniora (RJ Mitte), mężczyzna postanawia zająć się handlem narkotykami. Walter nawiązuje w tym celu współpracę ze swoim byłym uczniem, Jessem (Aaron Paul). Wykorzystują swoją wiedzę chemiczną, Walter rozpoczyna produkcję metamfetaminy. Mężczyzna, który dotychczas wiódł nudne, przeciętne życie w miasteczku Albuquerque w stanie Nowy Meksyk, wyzbywa się wszelkich oporów i wkracza do niebezpiecznego, przestępczego półświatka. Serial kilkukrotnie zdobywał nagrodę Emmy. Był też nominowany do Złotego Globu.

W tym odcinku

Walt I Jesse uciekają przed Tuco. Obaj postanawiają ukryć prawdę o tym, co działo się z nimi przez ostatnie dni. W tym celu wymyślają plan, który umożliwi im powrót do miasta, bez konieczności przyznawania się do współpracy z gangsterem. Walt udaje cierpiącego na amnezję, a Jesse zmyśla historyjkę o kilku namiętnych dniach w towarzystwie prostytutki. Dodatkowo obaj muszą zniszczyć swoje laboratorium metamfetaminy. Tymczasem przełożeni Hanka żądają od niego wyjaśnień w sprawie naruszenia zasad prowadzenia śledztwa. Agent DEA nie wierzy w opowieść Jessego I robi wszystko, by odkryć prawdę. Sytuacje dodatkowo komplikuje pojawienie się Tico Salamanci.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także