Boża podszewka: Juryszki Wileńskie, rok 1914 (3)

Boża podszewka: Juryszki Wileńskie, rok 1914 (3)

6.7/10
serial obyczajowy Polska 1997   od 16 lat
Występują:Danuta Stenka, Agnieszka Krukówna, Andrzej Grabowski, Anna Dymna
Reżyseria:Izabella Cywińska
W skrócie:Rok 1914. Maryśka wraca do zdrowia. Kostuś przywozi Antolkę, która zostaje służącą Jurewiczów. Leon stara się o rękę Elżutki. Odbywa się wesele. Ciężarna Elżutka wraca do Juryszek.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Losy Marianny z Jurewiczów Lulewiczowej. Opowieść o jej wyobcowaniu i chorobie psychicznej. Akcja serialu zaczyna się 17 sierpnia 1900 we wsi Juryszki Wileńskie, kiedy Marysia przychodzi na świat.

W tym odcinku

Rok 1914, zima. Maryśka powoli wraca do zdrowia. Kostuś, jej brat, który spowodował wypadek, nie pokazuje się w domu. Wraca dopiero po kilku tygodniach. Przywozi ze sobą Antolkę. Dziewczyna zostaje służącą Jurewiczów. Leon stara się o rękę Elżutki. Maria, jej matka adoruje przyszłego zięcia, co staje się przyczyną konfliktu między całą trójką. Narzeczeni godzą się i w Juryszkach odbywa się wesele. Maryśka zauważa, że Antolkę i jej brata Kostusia łączy namiętność. Na wakacje przyjeżdża do domu Anusia, która na co dzień uczy się w Wilnie. Ciężarna Elżutka wraca do Juryszek. Do Jurewiczów dociera wiadomość o wybuchu wojny.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)