Bodo (12/13)

Bodo (12/13)

6.8/10
serial biograficzny Polska 2016   od 12 lat
Występują:Tomasz Schuchardt, Agnieszka Wosińska, Piotr Żurawski, Anna Pijanowska
Reżyseria:Michał Kwieciński, Michał Rosa
W skrócie:Eugeniusz realizuje 'Strachy' - jeden z najwybitniejszych przedwojennych filmów. Zdobywa serca publiczności, występując wspólnie z Dymszą. Największą radość sprawia jednak aktorowi przyjazd Ady.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historia życia Eugeniusza Bodo, polskiego aktora filmowego, rewiowego i teatralnego. Mimo pełnej sukcesów kariery i powodzenia wśród kobiet, nigdy nie zaangażował się on w stały związek.

W tym odcinku

Bodo podbija serca publiczności, występując razem z Adolfem Dymszą w komedii "Paweł i Gaweł". Ponadto gra w filmie Eugeniusza Cękalskiego "Strachy", który również okazuje się sukcesem. Podpisuje też kontrakt na realizację produkcji "Uwaga, szpieg!" i otwiera kawiarnię. Aktorowi dopisuje szczęście nie tylko w życiu zawodowym, ale i prywatnym. Ogromną radość sprawia mu nieoczekiwany przyjazd Ady, która zamierza opuścić męża. Ten nie zamierza jednak zostawiać dzieci. Eugeniusz jedzie więc do Berlina, by osobiście z nim porozmawiać. Hans w końcu ulega, ale stawia warunek - wyprowadzkę do Stanów Zjednoczonych. Bodo obiecuje ukochanej, że po zakończeniu zdjęć wyemigrują za ocean. Niestety, jego plany niweczy wybuch wojny...

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)