Biała królowa (4/10)

Biała królowa (4/10)

(The White Queen: The Bad Queen)

serial obyczajowy Francja/Wielka Brytania 2013   od 16 lat
Występują:Aneurin Barnard, Rebecca Ferguson, Amanda Hale, Faye Marsay
Reżyseria:Jamie Payne
W skrócie:Elżbieta jest przygnębiona na wieść o śmierci syna Izabeli i Jerzego. Ucieka, kiedy Warwick zmierza do Anglii z ogromną armią. Edward musi zdecydować, czy chce do niej dołączyć, czy walczyć.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Brytyjski serial oparty na serii powieści historycznych Philippy Gregory "The Cousin's War". W XV-wiecznej Anglii trwają bratobójcze walki. Dwa zwaśnione rody, Yorkowie i Lancasterowie, rywalizują o tron. Dzięki manipulacjom lorda Warwicka (James Frain) królem zostaje Edward IV z Yorków (Max Irons). Młody władca zakochuje się we wdowie Elżbiecie Woodville (Rebecca Ferguson) i bierze z nią sekretny ślub. Tymczasem na arenę walki politycznej wkracza lady Margaret Beaufort (Amanda Hale). Kobieta snuje plany, które w przyszłości mają doprowadzić jej syna Henryka Tudora (Oscar Kennedy) na tron.

W tym odcinku

Elżbieta jest przygnębiona na wieść o śmierci syna Izabeli i Jerzego. Nie pocieszają jej plotki o możliwym sojuszu pomiędzy Warwickiem i Małgorzatą Andegaweńską. Kiedy Warwick zmierza do Anglii z ogromną armią, Elżbieta ucieka. Edward musi zdecydować, czy chce do niej dołączyć, czy zostanie, aby walczyć.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)