Bez granic

6.3/10 7.1/10

(Bedone marz)

DRAMAT OBYCZAJOWY Iran 2014   od 12 lat
Występują:Alireza Baledi, Zeynab Naserpour, Arash Mehraban, Arsalan Alipuorian
Reżyseria:Amirhossein Asgari
W skrócie:Pewien chłopiec znajduje schronienie przed wojną we wraku statku znajdującym się w strefie przygranicznej. Czas mija mu na łowieniu ryb i skorupiaków. Spokój zakłóca pojawienie się intruza.
Intrygująca metafora sytuacji na Bliskim Wschodzie. W osadzonym na mieliźnie statku żyje chłopiec utrzymujący się z połowu ryb. Na statek wkracza uzbrojony rówieśnik: czy uda im się dogadać?
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Młody chłopak (Alireza Baledi) spędza całe dnie na wraku statku, znajdującym się w niebezpiecznej strefie przygranicznej. Znajduje tam schronienie przed wojną, a czas mija mu na łowieniu ryb i skorupiaków, które następnie sprzedaje na targu. Pewnego dnia jednak jego idyllę zakłóca pojawienie się tajemniczego intruza, mówiącego w innym języku i uzbrojonego w karabin. Uważa on statek za swoją własność, dzieli jego powierzchnię na dwie części i zakazuje chłopcu przekraczania wyznaczonej linii. Z czasem udaje im się jednak znaleźć nic porozumienia. Film jest reżyserskim debiutem Amirhosseina Asgariego, który zdobywał doświadczenie zawodowe jako asystent na planie wielu produkcji kinowych i telewizyjnych. To kameralna, antywojenna przypowieść opowiadająca o konflikcie zbrojnym na Bliskim Wschodzie z perspektywy mówiących innymi językami, bezimiennych młodych bohaterów. W ich role z powodzeniem wcielili się Alireza Baledi, Arsalan Alipuorian oraz Arash Mehraban. Obraz otrzymał nominacje do nagród za najlepszy debiut reżyserski oraz operatorski na prestiżowym festiwalu Camerimage. Został ponadto wyróżniony na międzynarodowych festiwalach filmowych w Tokio, Sofii, Heartland oraz Teheranie.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)