Bazyl. Człowiek z kulą w głowie

7.2/10

(Micmacs a tire-larigot)

KOMEDIA SENSACYJNA Francja 2009   od 16 lat
Występują:Dany Boon, André Dussollier, Nicolas Marié, Jean-Pierre Marielle
Reżyseria:Jean-Pierre Jeunet
W skrócie:W czasie strzelaniny Bazyl dostaje postrzał w głowę. Traci pracę i przygarniają go kloszardzi. Razem chcą zemścić się na producentach broni.
Między świetnymi "Delicatessen" i "Amelią": grupa bezdomnych ekscentryków postanawia zniszczyć potężne zakłady zbrojeniowe, aby pomścić krzywdy doznane przez przyjaciela.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
niedziela, 25 lutego
jutro
2:05 FilmBox Extra HD
piątek, 2 marca
za 6 dni
0:00 FilmBox Extra HD
środa, 7 marca
za 11 dni
23:30 FilmBox Extra HD

Opis

Niezdarny Bazyl (Dany Boon) pracuje w wypożyczalni filmów. Pewnego dnia przed lokalem dochodzi do strzelaniny. Mężczyzna staje się przypadkową ofiarą. Trafia do szpitala z postrzałem w głowę. Lekarze podejmują trudną decyzję, aby zostawić kulę w czaszce, choć grozi to śmiercią w każdej chwili. Wolą jednak pozwolić pacjentowi pozostać w pełni sił umysłowych. Po wyjściu ze szpitala Bazyl dowiaduje się, że stracił posadę. Wkrótce ląduje na ulicy, gdzie przygarnia go grupa kloszardów. Zwariowani znajomi postanawiają pomóc nowemu towarzyszowi w zemście na producentach broni, przez których tak wiele wycierpiał. Do dyspozycji mają wszystko to, co znajdą w śmietnikach. Reżyser i współautor scenariusza, Jean-Pierre Jeunet, zasłynął w przeszłości m.in. "Amelią" i "Miastem zaginionych dzieci". W filmie pojawiają się utwory Maksa Steinera, który tworzył też muzykę do "Casablanki"i "Przeminęło z wiatrem".

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)