BBC w Jedynce: Wielkie koty (1/2)

BBC w Jedynce: Wielkie koty (1/2)

(Big Cats)

serial dokumentalny Francja/Wielka Brytania/USA 2018   od 12 lat
Reżyseria:Nick Easton
W skrócie:Ruaha, Tanzania. Lwy formują się w wielkie stada, aby wspólnie polować na zwierzynę. Są to jedyne koty, które żyją w grupach. 200 razy mniejszy od lwa kot rdzawy jest najmniejszy z rodziny kotowatych.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Koty to jedne z groźniejszych drapieżników na ziemi, a zarazem ulubione zwierzęta domowe. Z natury są skryte i tajemnicze. Dzięki rozwojowi badań oraz technik filmowania twórcy serii przyjrzą się im bliżej. Będą obserwować m.in. rozwój geparda w łonie matki, odkryją, kiedy kotom rosną zęby i pazury oraz dowiedza się, dlaczego te wojownicze drapieżniki rodzą się głuche i ślepe. Widzowie będą mogli podejrzeć też tajemniczego ocelota andyjskiego i poznają jego zachowania. Seria realizowana w 14 krajach rejestruje życie aż 31 gatunków dzikich kotów.

W tym odcinku

Ruaha, Tanzania. Lwy formują się w wielkie stada, aby wspólnie polować na zwierzynę. Są to jedyne koty, które żyją w grupach. 200 razy mniejszy od lwa kot rdzawy jest najmniejszy z rodziny kotowatych. Dla badaczy to niezwykle ciekawy gatunek.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także