Australijscy poszukiwacze złota (2)

Australijscy poszukiwacze złota (2)

(Aussie Gold Hunters)

serial dokumentalny Australia 2016
W skrócie:Pozostało mniej niż trzy miesiące do końca sezonu. Vern i Leon liczą, że dzięki maszynie, którą nazwali Goldzilla, zdołają uzyskać złoto spośród setek ton ziemi. Dochodzi jednak do awarii.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
wtorek, 19 grudnia
za 7 dni
1:45 Polsat Viasat Explore (z napisami)
piątek, 22 grudnia
za 10 dni
17:00 Polsat Viasat Explore (z napisami)

Opis

Rozgrywająca się w przepięknej, choć surowej scenerii Australii Zachodniej seria ukazuje zmagania śmiałków eksplorujących złoża cennego kruszcu. Śledzimy trzy zespoły poszukiwaczy, stawiających czoło upałom, awariom sprzętu i wykańczającej presji. Christine i Greg Clarkowie - czyli Gold Gypsies - postawili wszystko na jedną kartę. Gnani gorączką złota porzucili swoje kariery i dom w Brisbane. Vern Strange i jego przyjaciel Leon Marsh tworzą zespół Dirt Dogs. Zainwestowali oni w sprzęt aż milion dolarów i z napięciem czekają na zyski. Inną strategię obrali Kellie Carter i Henri Chassaing. Przyjaciele zapuszczają się w dzikie pustkowia, licząc, że natrafią na nieodkryte dotąd złoża.

W tym odcinku

Pozostało mniej niż trzy miesiące do końca sezonu. Vern i Leon liczą, że dzięki wartej pół miliona dolarów maszynie, którą nazwali Goldzilla, zdołają odzyskać cenny kruszec spośród setek ton ziemi. Ich plan staje pod znakiem zapytania, gdy dochodzi do awarii. Clarkowie muszą podjąć ważną decyzję. Wahają się, czy za oszczędności, jakie im jeszcze zostały, kupić nowy sprzęt do odsiewania złota. To może być świetna inwestycja, ale taki wydatek nie musi zwrócić się wystarczająco szybko.

Zobacz także