Australijscy poszukiwacze złota (1)

Australijscy poszukiwacze złota (1)

(Aussie Gold Hunters)

serial dokumentalny Australia 2016
W skrócie:Clarkowie starają się zrealizować swój cel - znaleźć w tym sezonie ponad 2 kg złota. Szukają szczęścia w opuszczonej kopalni na wzgórzu Jack's Hill. Vern i Leon chcą wykorzystać wygasającą licencję.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 16 grudnia
pojutrze
2:00 Polsat Viasat Explore (z napisami)
piątek, 22 grudnia
za 8 dni
16:00 Polsat Viasat Explore (z napisami)

Opis

Rozgrywająca się w przepięknej, choć surowej scenerii Australii Zachodniej seria ukazuje zmagania śmiałków eksplorujących złoża cennego kruszcu. Śledzimy trzy zespoły poszukiwaczy, stawiających czoło upałom, awariom sprzętu i wykańczającej presji. Christine i Greg Clarkowie - czyli Gold Gypsies - postawili wszystko na jedną kartę. Gnani gorączką złota porzucili swoje kariery i dom w Brisbane. Vern Strange i jego przyjaciel Leon Marsh tworzą zespół Dirt Dogs. Zainwestowali oni w sprzęt aż milion dolarów i z napięciem czekają na zyski. Inną strategię obrali Kellie Carter i Henri Chassaing. Przyjaciele zapuszczają się w dzikie pustkowia, licząc, że natrafią na nieodkryte dotąd złoża.

W tym odcinku

Clarkowie starają się zrealizować swój cel - znaleźć w tym sezonie 80 uncji, czyli ponad 2 kg, złota. Szukają szczęścia w opuszczonej kopalni na wzgórzu Jack's Hill. Vern i Leon chcą wykorzystać wygasającą licencję na wydobycie złota. Problem w tym, że pozwolenie obejmuje odległą lokalizację. Wspólnicy wyruszają więc w szaleńczy wyścig z czasem przez australijski busz. Kellie i jej towarzysz prowadzą poszukiwania w dzikich pustkowiach. Surowa przyroda i 40-stopniowy upał dają im się we znaki. Aby osiągnąć swój cel - 50 uncji złota - przyjaciele ryzykują życiem.

Zobacz także