Asy przestworzy (1/3)

(Air Warriors)

FILM DOKUMENTALNY USA 2014
W skrócie:Bohaterem pierwszego odcinka zostanie F-15 Eagle, amerykański król podniebnych maszyn. O współpracy ze skrzydlatym wojownikiem opowiadają piloci, którzy mieli z nim bezpośredni kontakt.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

W 1903 roku człowiek po raz pierwszy odbył lot samolotem. O tamtej pory ludzie wciąż starają się podbić przestworza, a żeby tego dokonać - wymyślają i produkują coraz nowocześniejsze bojowe maszyny. W programie przedstawione zostaną kulisy powstawania oraz stosowania trzech z nich. Wybór padł na najbardziej doniosłe, ale też najbardziej kontrowersyjne samoloty. Pierwszy to F-15 Eagle, który zbudowano w czasach zimnej wojny, niekoronowany i niekwestionowany król podniebnych wojowników. Drugi, helikopter bojowy Apache, otrzymał przydomek "czarna śmierć", a działał przez ponad dwa wieki. Trzecim bohaterem odcinka zostanie maszyna, będąca częściowo samolotem, częściowo helikopterem - V-22 Osprey - ma okazję powstać z popiołów po latach wrzawy na tle politycznej oraz lustracji mediów. Każdy z nich kryje w sobie jakąś opowieść.

Bohaterem pierwszego odcinka zostanie F-15 Eagle. Oto, niepodważalnie, amerykański król podniebnych maszyn. O współpracy ze skrzydlatym wojownikiem opowiadają jego piloci którzy mieli z nim bezpośredni kontakt. Z czasem powstaje też legenda samolotu. Widzowie będą mieli okazję prześledzić, jak do tego doszło.