Anatomia głupoty według Richarda Hammonda (5)

(Science of Stupid: Horsepower Is Not Your Friend)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2014   od 12 lat
Reżyseria:Markus Rutledge
W skrócie:Prowadzący analizuje, co się stanie, gdy na wodnej ślizgawce nie ma odpowiedniego tarcia. Sprawdza skutki uderzenia w taflę wody po skoku z dziewięciu metrów przy zbyt dużym oporze.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

W internecie krąży niezliczone mnóstwo filmów prezentujących wypadki na motocyklach, niefortunne skoki na trampolinie czy nieoczekiwane wybuchy. W dobie Twittera, Facebooka i YouTube'a miliony internautów oglądają i udostępniają tym podobne wyczyny, które często obiegają cały świat. Gospodarz programu, znany prezenter Richard Hammond, analizuje wybrane filmiki przedstawiające wyczyny domorosłych kaskaderów.

W tym odcinku

Richard Hammond analizuje, co się stanie, gdy na wodnej ślizgawce nie ma odpowiedniego tarcia. Bada także, jakie będą skutki, kiedy przy uderzeniu w taflę wody po skoku z 9 metrów opór jest zbyt duży. Ponadto naukowiec sprawdza siłę uderzenia, kiedy nadmierna śliskość przydaje zjeżdżalni ogromnej mocy. Nurkowie amatorzy przekonują się, co się stanie, kiedy uderzą w taflę wodę maksymalną powierzchnią ciała.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także