Amerykańska księga tajemnic: Masoni (2)

Amerykańska księga tajemnic: Masoni (2)

(America's Book of Secrets: Freemasons)

serial dokumentalny USA 2012
W skrócie:Masoni są najbardziej niedostępną organizacją w Ameryce. Należą do niej najpotężniejsi ludzie w USA i na świecie. Widzowie poznają historię, obrzędy i możliwości tajnego stowarzyszenia.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

W podrównaniu do historii państw Starego Kontynentu dzieje USA nie przedstawiają się imponująco, gdyż to stosunkowo młody kraj. Materiały na temat Ameryki są powszechnie dostępne, a wszystkie ważne wydarzenia szczegółowo opracowane przez historyków. Wydaje się, że nie ma tu mowy o tajemnicach. Ten program udowadnia, że w historii Stanów Zjednoczonych nie brakuje też informacji skrzętnie ukrywanych przed opinią publiczną. Ich ujawnieniem zajmują się twórcy serii.

W tym odcinku

Ten odcinek poświęcony jest amerykańskiej masonerii - tajnej organizacji, do której mają należeć najpotężniejsi ludzie w USA. Twórcy serii szukają odpowiedzi na pytania, czy masoni ukształtowali Amerykę oraz co się dzieje na spotkaniach loży. Wyjaśniają również, co kryje się za wolnomularskimi rytuałami oraz symboliką. Zastanawiają się także, czy masoni są częścią sił dążących do wprowadzenia Nowego Porządku Świata, zwanego spiskiem wszech czasów.

Zobacz także