Ameryka: Prawda i mity: Wojenne Róże

(America: Facts vs Fiction 2: Wartime Rosies)

serial dokumentalny USA 2014   od 7 lat
W skrócie:Rola amerykańskich kobiet podczas II wojny światowej nie sprowadzała się do pracy w fabrykach. Wiele z nich należało do paramilitarnej organizacji WASP, gdzie pełniły role pilotek.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Jak powszechnie wiadomo, historia pełna jest półprawd, dociekań i spekulacji. Wraz z upływem czasu wydarzenia zostają zniekształcone, a fakty i szczegóły - zatuszowane. Twórcy drugiej serii programu podjęli się skomplikowanego zadania, które polega na uporządkowaniu historycznej wiedzy. Tę odsłonę cyklu poprowadzi Jamie Kaler - były oficer marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych oraz aktor. Zamierza on oczyścić z mitów i legend popularne rozdziały historii USA; uzupełni fakty, które zostały zapomniane, a także wypełni białe plamy. W tej serii widzowie dowiedzą się więcej m.in. o ostatniej bitwie Custera, gorączce złota, czarnym czwartku.

W tym odcinku

Rola amerykańskich kobiet podczas II wojny światowej nie sprowadzała się do pracy w fabrykach. Wiele z nich należało do paramilitarnej organizacji WASP. Były pilotkami. Trzydzieści osiem poległo na polu bitwy.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także