77 słoni - Indie: Kolkata (2-ost.)

77 słoni - Indie: Kolkata (2-ost.)

serial dokumentalny Polska 2015   od 12 lat
W skrócie:Twórcy programu odwiedzą m.in. dom Matki Teresy z Kalkuty, świątynię bogini Kali, most Howrah Bridge oraz Dom Pisarzy. W Kalkucie można też znaleźć dzielnicę księgarń.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Twórcy prezentują prawdziwe oblicze Indii - ogromnego azjatyckiego kraju pełnego kontrastów. Widzowie będą świadkami niezapomnianych przejażdżek na słoniach, rytualnych obmyć w Gangesie czy akcji wyciągania sieci z rybakami z Kochin. Z bliska zobaczą, jak wykonuje się makijaż ciała w teatrze kathakali w Kerali oraz niezbyt przyjemny zabieg czyszczenia uszu pod Bramą Indii. Na Goa twórcy odwiedzą legalne kasyna na parostatkach, a na plaży ugotują tradycyjną wieprzowinę vindaloo. Pokażą bez koloryzowania codzienne życie mieszkańców Indii - kraju, który z jednej strony zaskakuje egzotyką, barwami, aromatami i pięknem przyrody, z drugiej zaś ogromną biedą i brudem. Oprawę muzyczną stworzył Perm Joshua, a komentarze czyta Tomasz Knapik.

W tym odcinku

Twórcy programu odwiedzą m.in. dom Matki Teresy z Kalkuty, świątynię krwawej bogini Kali, Victoria Memorial, czyli budynek wybudowany ku czci Królowej Wiktorii, największy w Indiach dworzec kolejowy, niezwykle ruchliwy most Howrah Bridge i Dom Pisarzy. W Kalkucie można też znaleźć dzielnicę księgarń; na terenie miasta działa ok. 30 tys. sklepów z książkami. Oprócz tego kamery odwiedzą halę targową z mięsem i rybami oraz targ kurczaków. Ponadto w trakcie przejażdżki rikszą prowadzący opowie o tym tradycyjnym sposobie transportu.