36,6°C (6)

36,6°C (6)

program medyczny Polska 2018   od 12 lat
W skrócie:Twórcy programu pobierają próbki z używanych przez kilka dni ścierek, gąbek oraz desek. Wyniki eksperymentu okazują się zaskakujące. Michel Moran doradzi, jak ekologicznie zadbać o kuchnię.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
piątek, 27 września
za 5 dni
4:50 Discovery Life

Opis

W nowym sezonie programu pojawi się więcej tematów z życia codziennego. Ewa Drzyzga i profesor Krzysztof Łabuzek poruszą zagadnienia dotyczące żywności o obniżonej zawartości cukru oraz tłuszczu, wpływu glutenu na organizm, rzucania palenia czy chorób układu pokarmowego. Zapytają ekspertów, jak często należy się myć, a także których kosmetyków używać. W kolejnych odcinkach widzowie poznają też najnowsze sposoby na idealne zęby, innowacyjne medyczne technologie oraz zabiegi medyczne. Znajdą informacje, jak rozpoznawać niepokojące symptomy związane z chorobami serca i jak zadbać o ten ważny organ. Wśród gości znajdą się wybitni specjaliści.

Twórcy programu sprawdzają czystość przedmiotów, które można znaleźć w kuchni. Pobierają próbki z używanych przez kilka dni ścierek, gąbek oraz desek wykonanych z drewna, plastiku i szkła. Biorą wymazy z uszczelek zmywarek i zlewozmywaka. Wyniki eksperymentu okazują się zaskakujące. Restaurator Michel Moran radzi widzom, jak ekologicznie zadbać o kuchnię. Na ludzką stopę składa się 26 kości, przeszło 100 ścięgien, mięśni oraz więzadeł. Ta skomplikowana konstrukcja codziennie przyjmuje na siebie ciężar całego ciała. Może też wiele powiedzieć o zdrowiu człowieka, o czym przekonała się Ewa Drzyzga. Jerzy żyje dzięki sztucznemu sercu. To urządzenie na baterie, które można naładować po podłączeniu do samochodowej zapalniczki, a nosi się je w torbie. Wiele osób boi się zawału czy zatoru, jednak problemem - dotyczącym około miliona ludzi - jest też niewydolność serca. Zdrowie chorego ulega pogorszeniu z czasem, to przewlekły, postępujący stan. Na koniec prowadząca podejmuje temat menstruacji. Studio zmienia się w laboratorium chemiczne, w którym miesza się hormony. Dla relaksu kilka ćwiczeń przynoszących kobietom ulgę.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także