36,6°C (5)

36,6°C (5)

program medyczny Polska 2018   od 12 lat
W skrócie:Doktor Norbert Górski, specjalista otolaryngologii, wyjaśnia, jaką funkcję pełnią zatoki, dlaczego bolą i czemu tak ciężko pozbyć się tej dolegliwości. Zaprezentuje też nowoczesne zabiegi.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
czwartek, 26 września
za 4 dni
4:50 Discovery Life

Opis

W nowym sezonie programu pojawi się więcej tematów z życia codziennego. Ewa Drzyzga i profesor Krzysztof Łabuzek poruszą zagadnienia dotyczące żywności o obniżonej zawartości cukru oraz tłuszczu, wpływu glutenu na organizm, rzucania palenia czy chorób układu pokarmowego. Zapytają ekspertów, jak często należy się myć, a także których kosmetyków używać. W kolejnych odcinkach widzowie poznają też najnowsze sposoby na idealne zęby, innowacyjne medyczne technologie oraz zabiegi medyczne. Znajdą informacje, jak rozpoznawać niepokojące symptomy związane z chorobami serca i jak zadbać o ten ważny organ. Wśród gości znajdą się wybitni specjaliści.

Doktor Norbert Górski, specjalista otolaryngologii, wyjaśnia, jaką funkcję pełnią zatoki, dlaczego bolą i czemu tak ciężko pozbyć się tej dolegliwości. Zaprezentuje też nowoczesne zabiegi. Cztery miliony polskich mężczyzn ma pewien wstydliwy problem, wpływający negatywnie na ich zdrowie, samopoczucie i samoocenę. Na ten drażliwy temat wypowiada się doktor Ewa Kempisty-Jeznach. Prowadząca poświęciła też część programu dzieciom z poważnymi wadami serca. Wszczepiane im są zastawki. Takie operacje wykonuje m.in. doktor Marek Moszura. Zostanie też poruszony temat stresu, który przyczynia się do groźnych chorób. Ewa Drzyzga rozmawia z doktorem Davidem Bercelim, który opowiada, jak pozbyć się napięcia oraz jego skutków. Metoda pomaga żołnierzom dotkniętym wojennymi traumami, strażakom czy lekarzom.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także