36,6°C (5/13)

program medyczny Polska 2017   od 12 lat
W skrócie:Jesień to czas przeziębień i grypy. Katar, kaszel oraz gorączka są objawami infekcji. Ewa Drzyzga i doktor Krzysztof Łabuzek przedstawiają domowe sposoby na pokonanie tych dolegliwości.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Drugi sezon programu prezentującego sprawdzone, skuteczne i pewne metody walki z chorobami. Zespół ekspertów oraz konsultantów zapozna widzów z najnowszymi technologiami medycznymi, zdradzi też, jak do nich dotrzeć. Twórcy programu chcą pokazać, że można zadbać o zdrowie łatwo, skutecznie, sposobami, które aprobują specjaliści. Zapewni je nie tylko właściwy styl życia, ale też diagnostyka, która zapobiega chorobom we wczesnym stadium. Każdy odcinek opowiada inną historię pacjenta, przedstawia sylwetki zdolnych lekarzy, prezentuje najlepsze placówki, metody, rozwiązania czy ciekawe porady.

Jesienią następuje obniżenie odporności. Jest to czas przeziębień i grypy. Katar, kaszel oraz gorączka są objawami infekcji. Problem pojawia się w momencie, gdy trzeba rozpoznać jej rodzaj. Część lekarzy od razu przepisuje antybiotyk, inni badają najpierw, czy mają do czynienia z infekcją wirusową, przy której antybiotyk nie pomoże, czy bakteryjną. Ewa Drzyzga i doktor Krzysztof Łabuzek przedstawiają domowe sposoby na pokonanie choroby. Widzowie dowiedzą się, jak działa USG. Eksperci wyjaśnią też, dlaczego jest takie ważne. Aż 73% Polek nie chodzi regularnie do ginekologa. Nowotwory narządów rodnych wciąż stanowią dla nich poważne zagrożenie. Okazuje się, że wcale nie tak trudno uniknąć choroby. Aktorka Anna Korcz i jej córka przekonują do regularnych badań. Radzą też, czego powinny one dotyczyć. Profesor Jerzy Sadowski jest kardiologiem. Opracował własną nowoczesną metodę operowania serca. Wszczepia zastawki szybko, oszczędzając pacjentom bólu.

Twórcy (pokaż wszystkich)