36,6°C (3)

36,6°C (3)

program medyczny Polska 2019   od 12 lat
W skrócie:Płaskostopie diagnozuje się nawet u 1/3 dzieci. W przypadku dorosłych może ono spowodować ból stóp i trudności z chodzeniem. Najczęściej dotyczy to osób, które ukończyły 50. rok życia, i otyłych.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Szósty sezon programu, w którym Ewa Drzyzga i profesor Krzysztof Łabuzek podpowiadają, jak dbać o zdrowie. Każdy odcinek to ciekawi goście - nie tylko specjaliści, ale też gwiazdy. Widzowie poznają przełomowe odkrycia ze świata medycyny. Otrzymają ponadto sprawdzone porady. Kontynuowany będzie również cykl poświęcony zdrowemu odżywianiu dzieci - #jembozdrowe. W akcji prowadzących wesprą Dominika Kulczyk, Michel Moran, Jan Kuroń czy Daria Ładocha.

Płaskostopie diagnozuje się nawet u 1/3 dzieci. W przypadku dorosłych może ono spowodować ból stóp i trudności z chodzeniem. Najczęściej dotyczy to osób, które ukończyły 50. rok życia, otyłych lub mających problemy hormonalne. Widzowie przekonają się, jak medycyna radzi sobie z tą dolegliwością, oraz - czy problem dotyczy również ich. Żeby przejść ciążę bezproblemowo, a potem urodzić zdrowe dziecko, warto wiedzieć i rozumieć, co dzieje się wówczas z ciałem kobiety. Tymczasem wiele pań czerpie wiedzę z internetu. Już 40 procent Polaków ogranicza jedzenie mięsa. Coraz więcej osób, także z pierwszych stron gazet, przechodzi na wegetarianizm. Twórcy programu sprawdzają, jak taka dieta wpływa na organizm. Wyniki eksperymentu okazują się zaskakujące. Migotanie przedsionków to najczęściej występująca arytmią serca. Cierpi na nią ponad 600 tysięcy Polaków. Jest przyczyną około 20 procent udarów mózgu. Lekarze radzą sobie z tą przypadłością za pomocą ekstremalnie niskiej temperatury.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także