36,6°C (12)

36,6°C (12)

program medyczny Polska 2018
W skrócie:W nowym sezonie programu pojawi się więcej tematów z życia codziennego. Ewa Drzyzga i prof. Łabuzek poruszą m.in. zagadnienia dotyczące żywności o obniżonej zawartości cukru i tłuszczu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 5 października
za 13 dni
4:50 Discovery Life

Opis

W nowym sezonie programu pojawi się więcej tematów z życia codziennego. Ewa Drzyzga i profesor Krzysztof Łabuzek poruszą zagadnienia dotyczące żywności o obniżonej zawartości cukru oraz tłuszczu, wpływu glutenu na organizm, rzucania palenia czy chorób układu pokarmowego. Zapytają ekspertów, jak często należy się myć, a także których kosmetyków używać. W kolejnych odcinkach widzowie poznają też najnowsze sposoby na idealne zęby, innowacyjne medyczne technologie oraz zabiegi medyczne. Znajdą informacje, jak rozpoznawać niepokojące symptomy związane z chorobami serca i jak zadbać o ten ważny organ. Wśród gości znajdą się wybitni specjaliści.

Bruksizm to inaczej zgrzytanie zębami. Nieleczony może to być groźny dla zdrowia. Specjaliści twierdzą, że dla niektórych ludzi jest to sposób na odreagowywanie stresu. Widzowie dowiedzą się, jak relaksować mięśnie twarzy. Eksperci pokażą widzom, jak bardzo mogą się różnić składem dwa identyczne bochenki chleba. Poruszony zostanie temat infekcji intymnych u kobiet, a także sposoby ich zapobiegania oraz leczenia. Pojawi się również eksperyment dotyczący skutków niedoboru snu.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także