x
Piłka nożna: Puchar Polski

mecz finałowy: Legia Warszawa - Lech Poznań
W skrócie:O prestiżowy tytuł rywalizować będą Lech Poznań i Legia Warszawa. Dokładnie 12 miesięcy temu górą byli piłkarze ze stolicy, którzy pokonali rywali 2:1. Zdobyli 17. takie trofeum do klubowej gabloty. W tym roku mają realne szanse powtórzyć sukces.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Podobnie jak w ubiegłym sezonie, także i w tym roku na Stadionie Narodowym o prestiżowy Puchar Polski rywalizować będą Lech Poznań i Legia Warszawa. Dokładnie dwanaście miesięcy temu górą byli piłkarze ze stolicy, którzy pokonali rywali 2:1. Kolejorz prowadził wówczas po samobójczym trafieniu Tomasza Jodłowca, jeszcze przed przerwą ten sam zawodnik wyrównał jednak wynik meczu, a w drugiej połowie zwycięskiego gola dla Legii zdobył Marek Saganowski. Dla zespołu z Warszawy było to siedemnaste takie trofeum w klubowej gablocie. W tym roku podopieczni Stanisława Czerczesowa mają realne szanse, aby znów sięgnąć po puchar, w poprzednich rundach nie mieli oni problemów z wyeliminowaniem kolejno Górnika Łęczna, Lechii Gdańsk, Chojniczanki Chojnice i Zawiszy Bydgoszcz. Z kolei Lech w drodze do finału wygrał z Olimpią Grudziądz, Ruchem Chorzów, Zagłębiem Lubin i Zagłębiem Sosnowiec.