x
Piłka nożna: Puchar Niemiec

mecz półfinałowy: FC Bayern Monachium - Borussia Dortmund   b.o.
W skrócie:W półfinale DFB-Pokal zmierzą się Bayern Monachium i Borussia Dortmund. Ostatni raz zespoły te grały przed dwoma tygodniami. Na Allianz Arenie zdecydowanie lepsi byli gospodarze, którzy wygrali 4:1.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

W półfinale DFB-Pokal zmierzą się zespoły, które w ubiegłym roku grały w decydującym meczu tych rozgrywek - Bayern Monachium i Borussia Dortmund. Wówczas lepsi okazali się piłkarze z Bawarii, ale starcie rozstrzygnęło się dopiero w konkursie rzutów karnych. To już trzecie starcie tych drużyn w bieżącym sezonie. W sierpniu ubiegłego roku w meczu o Superpuchar Niemiec górą był Bayern. Natomiast trzy miesiące później w Bundeslidze piłkarze z Dortmundu zrewanżowali się rywalom i wygrali przed własną publicznością 1:0. Ostatni raz zespoły te mierzyły się przed dwoma tygodniami. Na Allianz Arenie zdecydowanie lepsi byli gospodarze, którzy wygrali 4:1. Dwa gole zdobyli w pierwszych dziesięciu minutach spotkania. Dwa trafienia zaliczył Robert Lewandowski. Bramkę na 2:0 zdobył perfekcyjnie wykonując rzut wolny, a w 68 minucie ustalił wynik meczu, wykorzystując karnego. To właśnie jego grę w środowym spotkaniu kibice znad Wisły będą śledzić ze szczególnym zainteresowaniem. Swoją uwagę skupią również na grającym w Borussii Łukaszu Piszczku. W poprzednim starciu nie wybiegł on na murawę. Było to spowodowane nie jego słabą forma, ale problemami zdrowotnymi.