Mistrzowie horroru: Powrót do domu (6)

(Masters of Horror: Homecoming)

serial grozy USA 2005   dla dorosłych
Występują:Jon Tenney, Thea Gill, Wanda Cannon, Terry David Mulligan
Reżyseria:Joe Dante
W skrócie:Polityk popierający wojnę w Iraku, w telewizyjnej rozmowie z matką poległego żołnierza, mówi, że każdy z poległych potwierdziłby słuszność wojny. Z grobów wychodzą polegli żołnierze...

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Seria horrorów wyreżyserowanych przez mistrzów tego gatunku, m.in. Johna Carpentera, Tobe'a Hoopera, Joe Dantego, Stuarta Gordona, Johna Landisa i Dario Argento. Pomysłodawcą projektu jest Mick Garris.

W tym odcinku

W telewizji trwa program na żywo, którego gośćmi są: konstytucjonalistka Jane Cleaver (Thea Gill) oraz były autor przemówień prezydenta i konsultant ds. kampanii prezydenckich David Murch (Jon Tenney). Popierają oni prowojenną politykę prezydenta USA, który stara się o przedłużenie swojej kadencji. Do studia telewizyjnego dzwoni matka zabitego w Iraku młodego żołnierza. Chce wiedzieć w imię czego zginął jej syn. Murch, dyskutując z rozżaloną matką, utrzymuje, że każdy poległy w tej wojnie żołnierz amerykański, gdyby tylko mógł, potwierdziłby słuszność działań amerykańskiego rządu. Prezydent uznaje tę tezę za swoje nowe hasło wyborcze. Okazuje się ono mieć moc sprawczą, ponieważ z grobów kolejno zaczynają wychodzić polegli w Iraku żołnierze. Pracownicy administracji rządu starają się wykorzystać tę szansę i odnaleźć chociaż jednego zombi, który potwierdzi tezę Davida.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także